check-completeic-deleteic-deletedateic-edit-48pxic-errorfacebook-footergoogle-plus-footerinstagram-footic-chevron-left-doubleic-chevron-leftodnoklassniki-footic-chevron-right-doubleic-chevron-righttwitter-footuploadic-visibility-48pxic-visibility-off-48pxvkontakte-foot

Najlepsze prezety świąteczne DIY, które zrobisz sam

Co roku staramy się, żeby kupione przez nas prezenty pod choinkę były oryginalne i przede wszystkim spodobały się obdarowanym. Nic tak nie cieszy jak prezent dany od serca, więc nie musimy na nie wydawać dużej sumy. Liczy się pomysł, a czasem też wykonanie. Własnoręcznie przygotowane prezenty mają bardzo wiele zalet. Zobaczcie aż 5 pomysłów na prezenty świąteczne DIY.

1 Słodkie prezenty świąteczne DIY

Tradycja pieczenia i dekorowania ciasteczek przed świętami Bożego Narodzenia zagościła już na dobre w polskich domach. Wiele rodzin właśnie od tego zaczyna świętowanie. Warto wykorzystać ten pomysł i upieczone ciasteczka sprezentować najbliższym. Pięknie ozdobione, oryginalnie zapakowane pierniczki to zdecydowanie jedna z tańszych alternatyw jeżeli chodzi o prezenty świąteczne, a ponadto możemy nimi obdarować wiele osób.

Jeżeli mamy wielu znajomych, których chcielibyśmy obdarować, zaangażujmy w przygotowania nasze dzieci i najbliższą rodzinę. Wspólne pieczenie ciasteczek jeszcze przed okresem świątecznym to świetny sposób na to, żeby spotkać się w komplecie, gdyż jak wiemy w święta nie zawsze jest to możliwe.

2 Świąteczne wieńce i stroiki

Wykonane własnoręcznie dekoracje bożonarodzeniowe jako prezenty pod choinkę? Oczywiście, że tak! Dziś w cenie są wszelkiego rodzaju rękodzieła, nawet gdy mówimy o ozdobach i dekoracjach. Stroiki bożonarodzeniowe będą doskonałą bazą dla postawionej na świątecznym stole świeczki. Piękny, zielony świąteczny wieniec w stylu DIY będzie bardzo miłym prezentem. Jeżeli chcesz, żeby posłużył jeszcze w przyszłym roku, do dekoracji wybierz sztuczną roślinność bądź suche gałązki i kolorowe bombki.

Wykonane na bazie z żywych gałęzi wieńce będą wspaniałą dekoracją drzwi wejściowych, zwłaszcza, jeżeli do dekoracji wybierzemy naturalne ozdoby, jak suszone plasterki pomarańczy, szyszki, cynamon czy  nawet obtoczone w brokacie jabłka. Musimy jednak pamiętać, że żywotność takiego wieńca nie przekracza zwykle dwóch tygodni.

3 Prezenty pod choinkę: własnoręcznie wykonane mydełko

Na liście rzeczy, które możemy wykonać własnoręcznie, a które będą doskonałym prezentem świątecznym DIY, są również mydełka. W internecie możemy odnaleźć wiele półproduktów i przepisów na naprawdę pomysłowe mydła, nawet w świątecznym stylu. W tym przypadku, jak w przypadku każdego innego rękodzieła, ogranicza nas jedynie nasza własna wyobraźnia. Mydełko może mieć dowolne kształty, do jego produkcji możemy zastosować dowolny zapach czy olejek pielęgnacyjny.

W internecie znajdziemy zarówno tutorie, jak przygotować mydełko, jak i półfabrykaty, z których możemy wybrać swoje ulubione.

4 Umiesz robić na drutach? Wykorzystaj to!

Coraz większą popularnością wśród przedmiotów wykonywanych ręcznie stają się ostatnio te wykonywane na drutach bądź na szydełku. Jeżeli potrafisz posługiać się drutami i przychodzi ci to z łatwością, możesz obdarować swoich najbliższych ciepłymi szalikami, czapkami czy rękawiczkami. Jeżeli jesteś mistrzem szydełkowania możesz z powodzneiem wykonać dla swoich najbliższych niewielkie obrusy, serwetki, a także szydełkowe bombki na choinkę.

Najmłodszych członków rodziny możesz obdarować wykonanymi na drutach pluszakami. Wystarczy że kupisz wełnę w odpowiednim kolorze, a dokładną instrukcję ich wykonania znajdziesz w internecie. Być może twój prezent stanie się czyjąś ulubioną przytulanką…

5 Własnoręcznie pakowane prezenty świąteczne DIY

Nic nie sprawia takiej radości jak własnoręczne pakowanie prezentów. Gotowe torebki prezentowe, dedykowane świętom lub innym okazjom nie są niestety najtańsze. Dużo tańszym i bardziej ekolgicznym rozwiązaniem będzie szary papier pakowy i zwykły jutowy sznurek. Papierem tym możemy swobodnie zapakować dowolną ilość prezentów. Dokładając różnego rodzaju dodatki, jak gałązki choinki, jemioły czy kolorowe bombki, możemy zapakować każdy z prezentów w zupełnie inny sposób.

Modne są w szczególności prezenty zapakowane w stylu eko. Wystarczy mieć pod ręką szary papier pakowy, jutowy sznurek i naturalne dodatki dekoracyjne, jak suszone plasterki pomarańczy, gwiazdki anyżu, czy pieknie pachnące gałązki z igliwiem. Jeżeli nie jesteśmy przekonani co do klasycznego papieru, możemy pokusić się też o jego ostemplowanie, przy czym nie trzeba do tego celu używać specjalnie kupionych stempli. Wystarczy wyciąć wybrany kształt na połowie ziemniaka, umoczyć go w farbie plakatowej i ostemplować papier. Pozostawić do wyschnięcia.