check-completeic-deleteic-deletedateic-edit-48pxic-errorfacebook-footergoogle-plus-footerinstagram-footic-chevron-left-doubleic-chevron-leftodnoklassniki-footic-chevron-right-doubleic-chevron-righttwitter-footuploadic-visibility-48pxic-visibility-off-48pxvkontakte-foot

Pożyczka pozabankowa – czym jest?

Pożyczka pozabankowa to najszybszy sposób na pozyskanie dodatkowych środków finansowych. Pożyczki pozabankowe są udzielane przez instytucje finansowe nie będące bankami. Najczęściej okres zobowiązania jest krótszy niż w przypadku kredytów bankowych.

Pożyczka pozabankowa to operacja polegająca na udzieleniu kwoty pieniężnej, lub innych określonych umową przedmiotów na określony czas. Pożyczka pozabankowa może być udzielana przez instytucje finansowe, lub osoby fizyczne.

Pożyczki pozabankowe – czym są?

Pożyczki pozabankowe to po prostu pożyczki, które są udzielane przez inne podmioty niż bank. Tym, co różni pożyczkę pozabankową od kredytu gotówkowego to przede wszystkim podmiot, udzielający zobowiązania. Kredyty bankowe mogą być udzielane tylko i wyłącznie przez banki, a ich funkcjonowanie określa Prawo bankowe.

Pożyczki pozabankowe są określane przez Kodeks cywilny, a także ustawą o kredycie konsumenckim. Najczęściej pożyczki pozabankowe są droższym źródłem finansowania niż pożyczki i kredyty bankowe, ale ze względu na swoją dostępność są o wiele częściej wybierane przez klientów. Pożyczki pozabankowe to często jedyne źródło finansowanie dla osób zmagających się z długami, lub osób z historią w BIK, uniemożliwiającą zaciągnięcie zobowiązania w innych miejscach.

Pożyczki pozabankowe bez BIK

Pożyczka pozabankowa bez BIK, to zobowiązanie finansowe bez konieczności weryfikowania pożyczkobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej, a także pozostałych instytucjach, które gromadzą informację o kredytobiorcach. Dzięki pożyczkom pozabankowym bez BIK, osoby z długami i borykający się ze spiralą zadłużenia, mają szanse na otrzymanie finansowania.

Pożyczka pozabankowa bez BIK (bez sprawdzania informacji o kliencie w Biurze Informacji Kredytowej) to także rozwiązanie dla osób, którym bank odmówił wzięcia pożyczki bankowej, kredytu bankowego, kredytu konsolidacyjnego oraz innych form zobowiązania finansowego. Dzięki pożyczkom pozabankowym bez weryfikacji, dodatkową gotówkę mogą otrzymać osoby z kiepską historią kredytową, a także słabą zdolnością kredytową.

Co warto wiedzieć o pożyczkach pozabankowych?

Pożyczki pozabankowe to w wielu przypadkach standardowe pożyczki chwilówki, czyli zobowiązania finansowe polegające na pożyczeniu niewielkiej sumy pieniędzy na krótki czas.

Przy wyborze pożyczki pozabankowej warto zwrócić uwagę na wskaźnik RRSO. RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, to całkowity koszt kredytu, który jest ponoszony przez konsumenta. RRSO to bardzo przydatny wskaźnik dla pożyczkobiorców, ponieważ dokładnie określa atrakcyjność danej oferty, uwzględniając oprocentowanie i pozostałe koszty kredytu, takie jak: koszty usług dodatkowych, prowizje, opłaty i inne.

Niewątpliwą zaletą pożyczek pozabankowych, w tym pożyczek udzielanych online, jest ich dostępność. Pożyczki pozabankowe umożliwiają dostęp do gotówki nawet w kilkanaście minut od złożenia wniosku o zobowiązanie. Cechą charakterystyczną pożyczek pozabankowych jest ograniczenie formalności do minimum, dzięki czemu wnioskodawca nie musi przedstawiać wielu dokumentów.